Nawigacja

Spotkanie po 50 latach - 01.08.2015

Autor: St.Olszówka


,,Przeminęły młode lata i nasza uroda. 
Przeleciały, przepłynęły jak w Dunaju woda”

Przeleciało, przeminęło... 50 lat. Z dużym wzruszeniem Absolwenci Technikum Rolniczego rocznik 1965 wrócili 1 sierpnia 2015 r. do wspomnień z ławy szkolnej.
Powrót do szkoły to powrót do tego, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia. 50 lat to niewiele, ale to niemalże 2 pokolenia. Przed pół wiekiem to była inna Polska, inna Werynia, inna Szkoła. W ciągu 50 lat czas zmieniał to miejsce, nadając mu kształt zgodny z jego duchem: zmieniło się otoczenie szkoły, budynki, klasy. Liczydła zastąpiły komputery, tablicę i kredę – rzutnik multimedialny, a podręczniki – Internet.
Jednego tylko czas nie zmienił – magii tego miejsca, którego próg przekraczając na powrót mieli po 14-15-16-17–18 lat. Wystarczyło usiąść w ławce w swojej klasie, spojrzeć na tablicę i… odnaleźć w mroku czasu zapomniane twarze, dawne przyjaźnie, zdarzenia. Zaglądali w stare kąty, by szukać w nich swoich wspomnień. Nastąpiła konfrontacja marzeń z rzeczywistością.
Zjazd Absolwentów jest magiczną chwilą, gdzie historia i teraźniejszość splatają się ze sobą. Czas staje w miejscu. A nawet jakby się cofa. Zaczyna się żyć w innym świecie, świecie młodości, który zawsze jest lepszy, niezależnie od tego jak się dzisiaj powodzi. Lepszy bo lżejszy o te kilka krzyżyków, które dźwiga się na sobie. I właśnie ten Zjazd był magicznym i cudownym przeniesieniem się w lata młodości. Każdy z 16 absolwentów z pomocą wychowawcy, dwóch profesorów i obecnego dyrektora szkoły odnalazł części "duszy”, jaką kiedyś tu zostawił.
Zdjęcia

Aktualizacja: I.Pogoda

 

 

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria