Nawigacja

Zjazd Absolwentów rocznik 1978 - 09.06.2018

Autor: St.Olszówka


Okazją do spotkania była rocznica zdawania matury. Spotkali się po 40 latach. Wspominali wspaniałe i smutne chwile spędzone w naszej szkole. Odnowili być może zapomniane trochę znajomości i przyjaźnie. Przybyli na zjazd klasowy z wielu miejscowości Polski, a nawet z Nowego Jorku. Skuteczną organizatorką zjazdu była Lucyna Nowak (Kopeć). W zjeździe obok 19 absolwentów rocznika 1978 /klasy 3b - trzyletnie technikum rolnicze/ wzięli udział wychowawczyni klasy: Teresa Szafraniec, kierownik internatu: Franciszek Batory, katecheta: ks. Stanisław Wójcik oraz obecny dyrektor szkoły Stanisław Olszówka.
 

O godzinie 10:00 uczestnicy zjazdu uczestniczyli w Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy Tyszkiewiczów przez kolegę klasowego ks. Jana Niemca oraz ks. Prałata  Stanisław Wójcika. W krótkiej homilii ks. Stanisław - katecheta przypomniał dawne trudne czasy, podziękował organizatorom spotkania za przygotowanie zjazdu oraz podkreślił wielką rolę szkoły, która nie tylko przekazała swoim absolwentom szeroką wiedzę zawodową, ale również ukształtowała ich system wartości w umiłowaniu ojczyzny, rodziny i pracy.

Po Mszy Św. uczestnicy zjazdu udali się do dawnej świetlicy internatu, gdzie odbyła się jeszcze jedna lekcja. Później był spacer po szkole i okolicy. Zdziwieniom nie było końca, gdyż niektórzy byli w Weryni po raz pierwszy od 40 lat. Absolwenci wspominali swoich nauczycieli, miejsca i zdarzenia. Obecny dyrektor szkoły przedstawił aktualną sytuację szkoły, kierunki kształcenia i zmiany jakie zaszły ciągu ostatniego czterdziestolecia. Następnie zebrani udali się do „Wisienki” na część towarzyską zjazdu. Podczas rozmów w miłej atmosferze uczestnicy spotkania podkreślali wielką satysfakcję z możliwości spotkania swoich profesorów, kolegów ze szkolnej ławy oraz powspominania dawnych młodzieńczych lat szkolnych. Sprawdzona „lista obecności” pozwoliła uczestnikom zjazdu dowiedzieć się o losach wielu przyjaciół i uzmysłowiła dobitnie nieuchronne działanie czasu... Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach. Zdjęcia

Aktualizacja: I.Pogoda

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria