• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

• Autor: J.Godzisz

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 29 stycznia 2019 r. na lekcji 4. Więcej informacji i zapisy u nauczycielek języka angielskiego.

• Dzień przedsiębiorczości 2019

• Autorzy: B.Bryk, K.Wachowska

Serdecznie zapraszamy do udziału w szesnastej  edycji Dnia Przedsiębiorczości, która odbędzie się 20 marca 2019! Przedsięwzięcie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w tym programie uczniowie mają możliwość:

• odbyć jednodniową praktykę   w wybranym miejscu pracy weryfikując plany edukacyjne,
            • zweryfikować  swoje wyobrażenia  o wymarzonym zawodzie,
            • pozyskać  informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
            • doświadczyć związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
            • zapoznać  się z organizacją i zarządzaniem firmą.
        • Laureaci Konkursu Czytelniczego

• Autor: A.Kiwak

O wartości czytania książek wypowiadało się wielu myślicieli, twórców i naukowców. Kartezjusz powiedział, że „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”. W szkole taką „rozmowę” przeprowadzili uczniowie, którzy zgłosili się do szkolnego  Konkursu Czytelniczego i zmierzyli się z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”. W ramach konkursu uczniowie odpowiadali na szereg dociekliwych i szczegółowych pytań. Najlepsze wyniki osiągnęli: 1-sze miejsce Konrad Świątek i Michał Ozimek, 2-gie miejsce Julia Wrońska, a 3-cie miejsce zajęła Katarzyna Róg. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

• Wyjazd na narty

• Autor: D.Krogulec

Organizujemy wyjazd na narty do miejscowości Puławy Górne. Termin: 05.02.2019 (wtorek). Koszt obejmuje: wypożyczenie nart + instruktor + przejazd + wyżywienie. Ewentualne pytania należy kierować do p. Donaty Krogulec.

• XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

• Autor: M.Król

Drodzy Uczniowie, gorąco zachęcam do wzięcia udziału w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, która od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcam do śledzenia aktualizacji dotyczących Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które dostępne są na stronie: http://ekoolimpiada.pl/Osoby, które mają jakiekolwiek pytania lub chcą wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, proszone są o zgłoszenie się do p. Małgorzaty Król. Termin przyjmowania zgłoszeń do 08.01.2019 r.

• A nadzieja znów wstąpi w nas

• Autor: M. Król

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia  w ciepłej i świątecznej atmosferze wystawione zostały Jasełka pod hasłem „A nadzieja znów wstąpi w nas…”. Organizatorami uroczystości byli uczniowie klasy II ae z wychowawczynią Małgorzatą Król i Wiktoria Matusik uczennica klasy III ae. Jasełka składały się z dwóch scen - współczesnej przedstawiającej wigilię w domu oraz części tradycyjnej - stajenki bożonarodzeniowej. Jak w prawdziwym Betlejem nie mogło zabraknąć Św. Rodziny, mędrców czy pasterzy. Do wspólnego  kolędowania z aktorami i zespołem Concordia z radością włączyli się uczniowie i nauczyciele. Okolicznościowe życzenia dla nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich bliskich, złożył pan dyrektor Stanisław Olszówka. Atmosfera spotkania była cudowna, podniosła i uroczysta, a jednocześnie bardzo ciepła i wzruszająca. Zdjęcia