• Studniówka 2020

• „Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale...” 25 stycznia bieżącego roku maturzyści ZSA-E w Weryni wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami bawili się do rana w „Stodole u Gajdy”. Dyrektor Zbigniew Bogacz wygłosił oficjalne przemówienie rozpoczynając ten jedyny w swoim rodzaju wieczór - Studniówkę 2020. Gdy rozbrzmiała pierwsza nuta, pary ustawiły się na parkiecie, bo był to znak, że poloneza czas zacząć! Eleganckie stroje, gra świateł, szczęście i harmonia - wszystko to mieszało się ze sobą. Na twarzy każdego gościł uśmiech. Wykwintne jedzenie, piękne dekoracje, utalentowana orkiestra i wspaniała atmosfera - tymi oto słowami można by opisać ten niezapomniany bal. Nie byliśmy już niedoświadczonymi pierwszoklasistami, lecz maturzystami wkraczającymi w dorosłe życie... Jak ten czas szybko mija... Nawiązaliśmy nowe znajomości, które zostaną w naszych sercach na długie lata. Jak mawiała Szymborska : „... Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy...” , a szkoda, bo ta studniówkowa noc była niezapomniana! Nikt z nas nie cofnie czasu, jednak w naszych wspomnieniach te piękne chwile pozostaną wiecznie żywe!

Autorzy: K. Maciąg, K.Wachowska

• Ranking Techników Perspektywy 2020

• Poznaliśmy wyniki XXII Rankingu Techników Perspektywy 2020. Spośród podkarpackich techników uplasowaliśmy się na bardzo dobrym 41 miejscu! Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych, czyli protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. Ranking Perspektyw jest kopalnią wiedzy o szkołach w całej Polsce, ponieważ umożliwia porównywanie m.in. techników, sprawdzanie ich sukcesów i słabszych stron oraz wyników na tle konkurencji.

Źródło: www.perspektywy.pl

Autor: I.Pogoda

• Rekrutacja do projektu Robopreneur

• Ogłoszenie o rekrutacji do projektu Robopreneur o numerze 2018-1-ES01-KA229-049864 na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. Ogłaszamy termin rekrutacji do projektu Robopreneur dla 10 uczniów, którzy wyjadą do Włoch - Sycylia w dniach 19-25 kwietnia 2020 r. Do projektu zapraszamy  osoby z obecnych klas I, II i III technikum w zawodzie technik ekonomista. Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Projekty zagraniczne - Robopreneur. Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do regulaminu rekrutacji) do udziału w projekcie należy składać w terminie 8-30 stycznia 2020 r. u Pani Anny Stąpor.

• XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

• Drodzy Uczniowie, gorąco zachęcam do wzięcia udziału w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, która od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.
            Zachęcam do śledzenia aktualizacji dotyczących Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które dostępne są na stronie: http://ekoolimpiada.pl/.
            Osoby, które mają jakiekolwiek pytania lub chcą wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, proszone są o zgłoszenie się do p. Małgorzaty Król. Termin przyjmowania zgłoszeń przez pocztę elektroniczną do 07.01.2020 r.

Autor: M.Król

• W muzeum

• W ostatni czwartek, my, uczniowie klas maturalnych udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Mielcu. Poznaliśmy z fotografii losy Żydów, którzy zamieszkiwali bliskie nam tereny przez II wojną światową. W Jadernówce mieliśmy okazje obejrzeć ciekawą wystawę, czyli kolekcję starych aparatów fotograficznych oraz antyczne meble. W jednej z szaf znajdowały się stare stroje, które można było nawet przymierzyć. Następną częścią wycieczki był wyjazd do kina na ciekawy, przedświąteczny film - wszystko to pozwoliło nam odprężyć się i przemyśleć wiele kwestii z innej perspektywy.

Autorzy: J.Wrońska, K.Wachowska