Nawigacja

Nowy program wymiany młodzieży

15.02.2015
Autor: Urszula Kuna, Bogusława Sobowska-Rekut


     Nowy program wymiany młodzieży „Erasmus+” to przede wszystkim nowe możliwości dla młodych ludzi. Z tej szansy skorzystał Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni podpisując umowę z Narodową Agencją Programu Erasmus+ na realizację projektu pt. „Staże zagraniczne szansą na zatrudnienie”. Projekt ten jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie trwał od października 2014 r. do września 2016 r. 48 uczniów ZSA-E w Weryni zakwalifikowanych podczas rekrutacji odbędzie trzytygodniowe praktyki w Wielkiej Brytanii.
    Celem programu Erasmus+ jest poprawa jakości kształcenia zawodowego, zdobycie nowych kwalifikacji oraz umiejętności językowych i zawodowych. Będzie to szansą dla naszych uczniów w podjęciu pracy uczniów na krajowym lub europejskim rynku pracy. Współpraca zagraniczna otwiera bowiem nowe perspektywy. To ogromne ułatwienie w szlifowaniu takich umiejętności jak: praca w międzynarodowej grupie, samodzielność, tolerancja, zaufanie, umiejętność rozwiązywania problemów, ciekawość, zwiększenie poczucia własnej wartości, samooceny, świadomości planowania własnej ścieżki zawodowej oraz poznanie praktycznej strony zawodu, organizacji pracy, a także nawiązanie kontaktów zawodowych.
     
Z doświadczeniem międzynarodowym po ukończeniu szkoły  znacznie lepiej poradzą sobie uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni na rynku pracy. Zdobyte umiejętności na pewno zostaną docenione przez potencjalnego - przyszłego pracodawcę.


Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria