• Dzień przedsiębiorczości - doskonały start w przyszłość!

• Autorzy: A. Piątek, B. Bryk, K.Wachowska

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny odbyła się już kolejna edycja „Dnia przedsiębiorczości”. Jak co roku, chętni uczniowie przez jeden dzień byli praktykantami w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach. Od urzędów, poprzez banki, aż po małe firmy, koledzy i koleżanki naszej szkoły zdobywali pierwsze doświadczenie zawodowe. To był niezapomniany dzień ich przyszłej kariery!

Poznawaliśmy zawody, które chcielibyśmy w przyszłości wykonywać i obserwowaliśmy jak funkcjonują placówki naszych marzeń. Celem praktyki było nie tylko  poznanie zawodu od strony praktycznej, ale też zweryfikowanie swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej pracy.

Wszyscy  wróciliśmy z jednodniowej praktyki bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, nowych doświadczeń, no i oczywiście z uśmiechami na twarzy, co z pewnością oznacza, że był to udany dzień. Nauka poprzez pracę na pewno pozwala zapamiętać i nauczyć się o wiele więcej, niż będąc tylko na lekcji i ucząc się samej teorii - wspominają sami uczniowie.

W przedsięwzięciu udział wzięło 27 osób z klas pierwszych, drugich i trzecich kształcących się w zawodach technika ekonomisty, architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Zachęcamy do  udziału w kolejnej edycji „Dnia przedsiębiorczości” za rok! Zdjęcia

• Edukacyjny spektakl

• Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska

W ubiegłą środę udaliśmy się do MDK w Kolbuszowej na spektakl pt. ,,W krzywym zwierciadle''. W powietrzu czuć było pierwsze oznaki wiosny, a w naszych sercach zagościła radość! Gdy cała sala zapełniła się widzami, zapanowała idealna cisza. Spektakl opowiadał historię artysty-pisarza, który boryka się z problemami finansowymi. Podjął się on próby napisania scenariusza do serialu komediowego. Napotkał na swej drodze wiele przeszkód, które głównie wynikały jednak z podniosłych myśli szalejących w jego głowie, niczym huragan. Chcąc stworzyć coś niezwykłego, oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju, zapomniał o współczesnej kulturze i sztuce. Nie rozumiał, jak ludzi mogą bawić zwyczajne komedie, które nic nie wnoszą do życia. Poglądy i zainteresowania pisarza kłóciły się z potrzebami masowego odbiorcy. Odbiorcy, który chce tylko w spokoju odpocząć i zrelaksować się przed telewizorem przy śmiesznej komedii, nie zaś przy poważnej Trylogii H.Sienkiewicza czy innych słynnych dziełach. Mężczyzna nie pojmuje współczesnego malarstwa; nie zna się też na Internecie, który uważa za zbyteczny. Rodzina i znajomi zmieniają nieco jego tok myślenia. Z nowym zapałem i twórczą weną zaczyna prace nad scenariuszem. Czy mu się to udało i jaki był efekt końcowy...? - odpowiedź znają tylko ci, którzy oglądali ten niezwykły spektakl.
            Widowisko łączy w sobie cechy komedii, tragedii oraz groteski. Nie tylko bawi do łez, ale również uczy i skłania do przemyśleń.Gra aktorów od pierwszej chwili budziła zaciekawienie. Uwagę przyciągała żywa gestykulacja oraz efekty specjalne i muzyka. Wzrok przykuwała także piękna dekoracja, oświetlenie i barwne kostiumy idealnie wpisujące się w klimat przedstawienia.
            W ,,Krzywym zwierciadle'' to świetny spektakl godny polecenia wszystkim- bez względu na wiek. Nie tylko jest to  wspaniała rozrywka, ale przede wszystkim okazja do uświadomienia sobie, jakie wartości w życiu są najważniejsze i co stanowi klucz do osiągnięcia pełni szczęścia.