Dzień Edukacji Narodowej 2017
Autorzy: M.Ozimek, A.Kiwak
Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela jest bardzo ważnym wydarzeniem w każdej szkole. U nas, w Weryni ten dzień był szczególnie uroczysty, gdyż Komisja Edukacji Narodowej to patron naszej szkoły, a dodatkowo uczniowie klas pierwszych właśnie tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie. Cała uroczystość była niezwykła. Nie zabrakło zarówno chwil poważnych i wzruszających ani wesołych i humorystycznych. 12 października 2017 roku był dla nas wyjątkowym dniem.
Książka na weekend
Autor: B.Sobowska-Rekut
Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny – i nie ostatni – tom bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci". Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).
Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4027498/zerca
Podbój Warszawy
Autorzy: K.Czachor, P.Ofiara, E.Ślęzak, K.Róg, K.Wachowska
W związku z przeprowadzonym w naszej szkole projektem ,,Ekonomia na Wesoło’’, grupa gimnazjalistów z powiatu kolbuszowskiego wraz z naszymi uczniami - ekonomistami, pod opieką p. Beaty Bryk, p. Mieczysława Oślizło oraz p. Pawła Serafina uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Ten obiecany wyjazd odbył się już na początku października i mimo zmęczenia czy niesprzyjających warunków atmosferycznych wypadł wzorcowo.
W pierwszej kolejności po przybyciu do stolicy udaliśmy się do Sejmu i Senatu RP, a tam zapoznano nas jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto je tworzy. Było to dosyć interesujące i nawet znaliśmy się na rzeczy, bo bezbłędnie odpowiadaliśmy na pytania o obecny składu Parlamentu. Później, dostaliśmy się nawet do sali posiedzeń Sejmu, a następnie obejrzeliśmy salę Senatu RP oraz tzw.: salę Lustrzaną. Chodząc, mijaliśmy sale parlamentarne, konferencyjne, komisje parlamentarne oraz biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Uwierzcie, że wszytko to wygląda zupełnie inaczej na żywo!
Drugim celem naszej wycieczki było zwiedzanie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Dzięki opiekunom nasza grupa poznała ciekawe miejsca oraz obejrzała film pt. ,,Co Ty wiesz o zarabianiu?’’, który zawierał najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynku kapitałowego i giełdy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do do Kolbuszowej. Zdjęcia
Malownicza Anglia
Autorzy: A.Bebło, K.Wachowska
Stafford będzie dla nas przez trzy tygodnie drugim domem. Czujemy się tutaj bardzo dobrze i swobodnie, zwiedzamy piękne okolice i podziwiamy zabytki (m.in. zamek z XI w. znajdujący się na wysokim wzgórzu z widokiem na całą okolicę). Naszym ulubionym miejscem do spacerowania jest Victoria Park – idealny, położony wzdłuż rzeki, co ciekawe, zawsze w promieniach słońca! Wielokrotnie zachwycaliśmy się kolorowymi klombami, różnymi tutaj roślinami, innymi gatunkami drzew niż w Polsce, po prostu piękne miejsce!
W tym naszym tymczasowym mieście panuje niesamowita atmosfera, bo mieszkańcy są tacy życzliwi i uśmiechnięci, aż robi się nam cieplej na duszy. Będąc w Stafford warto odwiedzić też Ancient High House, który jest przykładem architektury z XVI wieku, z epoki elżbietańskiej, położony przy głównej ulicy miasta. Budynek ten został zbudowany przez rodzinę Dorrington, z lokalnego dębu i jest największym domem z drewna w Anglii. Możemy śmiało powiedzieć, że pobyt w tym miejscu dostarcza nam wielu wspaniałych chwil, których nie zamienilibyśmy na żadne inne.
Na naszą pierwszą wycieczkę udaliśmy się do Dudley. Jest to miasteczko w hrabstwie West Midlands, charakteryzujące się ciekawym zamkiem na wzgórzu. Miejsce to słynie także z tzw. Black Country Living Museum, czyli skansenu, który żyje. Przedstawione tam były ciężkie losy ludzi żyjących na uprzemysłowionych terenach XVIII w., po uliczkach przejeżdżali ludzie w starodawnych autach, znajdowały się tam sklepy z dawnych czasów… Każdy z nas, dzięki temu, mógł zobaczyć jak obecne życie różni się od tego sprzed lat.
W wolny od pracy niedzielny dzień udaliśmy się na kolejną wycieczkę, tym razem do malowniczej Walii. Jechaliśmy przez góry, widzieliśmy ich wysokie szczyty, rozległe stoki, a przede wszystkim mnóstwo pastwisk z owcami. Te widoki naprawdę zapierały dech w piersiach! Najpierw zatrzymaliśmy się w miasteczku Barmouth położonym nad oceanem, potem wyruszyliśmy do Portmeiron, nadmorskiego kurortu, a następnie przybyliśmy do miasta Conwy, gdzie obejrzeliśmy zamek z XIII w. znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim etapem tej wycieczki był spacer po molo w Llandudno.
Jest super!!! Czekajcie na nasza kolejną relację! Zdjęcia
XXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka
Autor: B.Sobowska-Rekut
Gościliśmy Pana Stefana Jurgowskiego, który jest wybitnym poetą, publicystą i dziennikarzem. Spotkanie odbyło się w ramach XXVII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 3 października 2017 r. Wiersze w wykonaniu Pana Stefana Jurgowskiego wysłuchali uczniowie klas II technikum. Na pamiątkę spotkania Patrycja Gielarowska wręczyła mu swój tomik poezji zatytułowany "Miasto Motyli". Zdjęcia
Ambitny Absolwent o maturze dla maturzystów
Autorzy: M.Głos, A.Kiwak
Cześć! Jakkolwiek bałamutnie to brzmi, oto przybywam!
Nie będę się przedstawiał, bo większości osób moje imię i nazwisko może kompletnie nic nie powiedzieć. Po prostu, ja to ten typek, co zapierniczał w tym długim, czarnym płaszczu stając się swoistą rewelacją w życiu społeczności szkolnej - Mikołaj Głos. 28 kwietnia 2017 roku zakończył się w moim życiu pewien etap. Ukończyłem edukację w ZSA-E w Weryni i zostałem poproszony, ponoć z tytułu bycia tym ambitnym właśnie, o podzielenie się z wami, tegorocznymi maturzystami pewnego rodzaju spuścizną. Okres przygotowawczy do egzaminu dojrzałości różami usłany nie jest… ale tylko dla tych, którzy chcą go zdać. Mam świadomość tego, że zaraz odezwą się głosy, że matura jest im niepotrzebna, bo na studia przecież nie idą. Nic bardziej mylnego. I oczywiście nie mam tutaj na myśli sfer czysto zawodowych, bo wiadomo, że awansu można nie dostać bez maturki właśnie. Matura to egzamin dojrzałości. Nie bez powodu podchodzi się do niej w wieku dojrzałym właśnie, czyli mając ukończone te słodkie osiemnaście lat, które umownie są uznane za wiek względnie dojrzały. To więcej niż głupi sprawdzian. To test na Waszą dojrzałość, wiedzę i inteligencję emocjonalną. Dorosły człowiek spróbuje, a gówniarz stchórzy pod pretekstem, że tego nie potrzebuje. Nie oszukujmy się – taka jest idea szkolnictwa średniego. Albo dostrzegasz pewne sprawy, te "dorosłe" właśnie, i chwytasz stery życia w swoje ręce albo uciekasz, żałując na stare lata i gdybając jakbyś to nie zawojował świata mając wykształcenie średnie pełne, bo z maturą w kieszeni… albo raczej w teczce. Każdy z nas ma możliwości, bez wyjątku. I te możliwości trzeba wykorzystać. Gdy zastąpimy zwykłe "nie chce mi się" na "dam radę" i pojmiemy tego sens to będziemy na właściwej drodze ku samospełnieniu. Życie to walka, i nikt nie powiedział, że będzie łatwo.
A więc wszystkim tegorocznym maturzystom życzę dojrzałych, odpowiedzialnych decyzji i sukcesu na maturze i egzaminach zawodowych. Dalsza część artykułu w przygotowaniu.
Początki w Anglii
Autorzy: uczestnicy projektu, A.Kiwak
W szkole starsi koledzy opowiadali nam często jak to wspaniale było pojechać do Wielkiej Brytanii, pooglądać wielki świat Europy Zachodniej i przekonać się jak sobie w tym wielkim świecie poradzimy. I OTO JESTEŚMY!!! Przyjechaliśmy, aby to sprawdzić! Siedemnastu uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. W nocy z 1 na 2 października wylądowaliśmy na lotnisku w Londynie. Jak do tego doszło? Zgłosiliśmy chęć udziału w projekcie realizowanym przez szkołę pt. „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy” w ramach programu POWER. Z sukcesem przeszliśmy przez proces rekrutacji. Następnie uczestniczyliśmy w dodatkowym szkoleniu językowym, kulturowym i pedagogicznym, a wszystko po to, abyśmy w Anglii zdobywali i doskonalili nasze umiejętności zawodowe.
I nastąpił ten dzień... W godzinach wieczornych rodzice oddali nas pod opiekę paniom Bernadetcie Olszówce oraz Joannie Godzisz. Tuż po 21oo wszyscy byliśmy odprawieni na lotnisku w Rzeszowie i podekscytowani życiowym doświadczeniem czekaliśmy z niecierpliwością na wylot. Podróż minęła spokojnie do lotniska Londyn Stansted. Następnie wsiedliśmy w busa, który nas zawiózł do miejsc zamieszkania w Bilston i Stafford.
Mieszkamy na osiedlu pełnym małych i podobnych do siebie dwurodzinnych domków z cegły, który każdy jest otoczony małym ogródkiem. W pierwszy dzień pobytu nasz opiekun pan Piotr Wysocki pokazał nasze miejsca pracy. Część uczniów w zawodzie technik architektury krajobrazu będzie zmagać się z projektowaniem i tworzeniem ogrodu, który znajduje się obok naszego miejsca zamieszkania. Inni architekci dojeżdżają do pracy w ogrodzie w Wolverhampton. Uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zdobywają doświadczenie zawodowe w Stafford, Penkridge i w Wolverhampton. Pracują w barach, kawiarniach i restauracji hotelowej. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Ludzie, u których pracujemy są bardzo życzliwi i pomocni. Potrafią zrozumieć obcokrajowców. Praca w naszych zawodach jest bardzo kształcąca. Doskonalimy język angielski. Po pracy zwiedzamy najbliższą okolicę. Zafascynowani wyjazdem czekamy na dalsze przygody, c.d.n. ZdjęciaJustyna Haracz, Anna Kolano, Arkadiusz Kwaśnik, Paulina Mazur, Alicja Mokrzycka Karolina Pytel, Wiktor Tylutki, Julia Wrońska
Olimpiada Przedsiębiorczości
Autorzy: B.Bryk, K.Wachowska
Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII edycjach Olimpiady Przedsiębiorczości, której tematem przewodnim jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
Etap szkolny odbędzie się 7 grudnia 2017 r. Szczegółowe informacje zamieszczone są w regulaminie.
Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do p. Beaty Bryk do 20 października 2017 r.
Głośne Czytanie "Wesela" S. Wyspiańskiego.
Autor: B. Sobowska-Rekut
Akcja na rzecz potrzebujących
Autor: B.Olszówka
We wrześniu "Caritas" zorganizował zbiórkę żywności pt. "Kromka chleba dla sąsiada". Akcja polegała na zbiórce trwałych produktów żywnościowych np. makaronu, mąki, konserw itp. i przekazaniu ich osobom potrzebującym. Uczniowie z naszego Szkolnego Koła "Caritas” w dniu 21września przyłączyli się do tego zadania organizując zbiórkę w jednym z sklepów w Kolbuszowej. Wszystkie zebrane produkty żywnościowe zostały przekazane do parafialnego "Caritas" w Kolbuszowej. Darczyńcom dziękujemy. Zdjęcia
Złoty Grosik
Autorzy: G.Tetlak, B.Bryk, K.Wachowska
Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy ZSA-E w Weryni do udziału w akcji Złoty Grosik, organizowanej przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Oszczędzania. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 23-27 października 2017 r., a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Szkolnego Koła Caritas. Główną nagrodą dla zwycięskiej klasy, a więc tej, która zbierze najwięcej monet, jest dzień bez pytania.
Uwaga: zbieramy tylko monety! Szczegółowe informacje na temat akcji zamieszczone są w poniższym regulaminie.
Regulamin akcji Złoty Grosik:
1. W akcji mogą uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.
2. Celem akcji jest propagowanie wśród kolegów i koleżanek wartości oszczędzania, uwrażliwienie na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
3. Akcja realizowana jest w Ramach Światowego Tygodnia Oszczędzania.
4. Światowy Tydzień Oszczędzania rozpoczyna się 23 października i kończy 27 października 2017 roku.
5. Na zakończenie akcji przewidziana jest nagroda dla uczniów.
6. Zwycięzcą zostaje klasa, która zgromadzi największą sumę środków pieniężnych.
7. W akcji zbierane są tylko monety.
8. Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną przeznaczone na SKC.
Europejski Dzień Języków
Autorzy: A.Kwiecień, U.Kuna, A.Kiwak
Journée européenne des langues - Europäischer Tag der Sprachen obchodzony jest w Europie od 26 września 2001 r. Uczymy się języków obcych, gdyż w samej tylko Europie można usłyszeć 23 języki urzędowe. Ich znajomość umożliwia swobodne „dogadanie się" z obcokrajowcami oraz wpływa pozytywnie na proces myślenia. Aby przybliżyć idee Europejskiego Dnia Języków Obcych wśród uczniów, zorganizowany został w naszej szkole I Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Niemczech. Wzięło w nim udział 39 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, w którym mogli zdobyć ponad 100 punktów, na temat geografii, historii, społeczeństwa, kultury, sportu Francji lub Niemiec. Ciekawostką jest, że dla Anglików francuski i niemiecki jest łatwy do nauczenia, ponieważ angielski to połączenie tych języków.
Najlepsi z wiedzy o Niemczech:
Wiktoria Mokrzycka - kl. III az
Justyna Witas kl. III ae
Wiktor Tylutki kl. III az
Weronika Gdowik kl. IazNajlepsi z wiedzy o Francji:
Patrycja Magda – kl. II z
Łucja Jagoda – kl. II ae
Patrycja Ofiara – kl. III ez
Katarzyna Róg – kl. III ez
Michał Ozimek – kl. III ez
Natalia Preneta – kl. I ezGratulujemy!!!
Szkolna dyskoteka
Ekonomia na Wesoło
Autorzy: P.Gielarowska, K.Wachowska
Ekonomia to wcale nie cyferki czy nudne liczenia, a przekonali się o tym przybyli gimnazjaliści z powiatu kolbuszowskiego, zaproszeni do świetnej zabawy w ZSA-E. Celem spotkania było ukazanie tajników i zagadek tej nauki w lekki, interesujący, a także oryginalny sposób. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu „Ekonomia na Wesoło” finansowanego ze środków Fundacji Rozwoju Regionalnego „Serce” w Kolbuszowej. Ekonomiści z naszej szkoły - oczywiście pod nadzorem nauczycieli - przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek wiele atrakcji m.in.: uczyli ich obsługi programu kadrowo-płacowego Gratyfikant GT, pokazali na czym polega sporządzanie dowodów księgowych, wtajemniczali w obsługę kas fiskalnych, wspólnie rozpoznawali banknoty. Goście, poprzez sporządzanie anagramów mogli zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości, zarządzania, ekonomii, marketingu, bankowości i finansów. Ta nauka i wiedza zdobyta podczas warsztatów okazała się niezwykle cenna podczas ekonomicznej gry terenowej pt. „Skarbiec”, która rozpoczęła się testem. Kolejne konkurencje to: łamigłówki i zagadki logiczne z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości czy przedsiębiorczości w trakcie odwiedzin 7 stanowisk edukacyjnych rozmieszczonych w różnych miejscach obiektu ZSA-E w Weryni. Oj, działo się! Wszystkie te „zabawy” wymagały od uczniów precyzji i ostrożności, ale także spostrzegawczości. Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim kreatywnością i refleksem, było to poważne i ambitne wyzwanie.
Zwycięskie drużyny :
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Cmolasu w składzie: Natalia Rębisz, Hubert Wilk, Paweł Wójcik
II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej w składzie: Louis Hanicolte, Konrad Sitko, Dominik Czachor
III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Dzikowca w składzie: Joanna Mytych, Karolina Sasiela, Barbara Ptaś
Nagroda specjalna za Quiz Kahoota z zakresu ekonomii - drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej w składzie: Dominika Kicińska, Weronika Kwiecień oraz Olga Miszczak.
Gimnazjalistów i członków Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości czeka jeszcze w październiku nagroda główna - atrakcyjna wycieczka na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz do Sejmu i Senatu RP. Będzie to świetna okazja nie tylko do poznania i zwiedzenia nowych miejsc, ale też zdobycia nowej wiedzy, integracji uczestników, podniesienia samooceny, wymiany poglądów i zainteresowań.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę! Zdjęcia
Anglia tuż-tuż!
Autorzy: K.Gul, K.Wachowska
Już 1 października br. kolejna grupa 17 uczniów naszej szkoły będzie odbywać trzytygodniową
praktykę zawodową w Wielkiej Brytanii. Wyjazd ten poprzedzony był przygotowaniem kulturowo-pedagogiczno- językowym, w ramach którego wszyscy uczestnicy zapoznani zostali z warunkami życia i pracy za granicą, poznali fachowe słownictwo, a także uczyli się technik integracji grupowej. Jednak największą korzyścią dla młodzieży będzie obcowanie tam, ponieważ wszyscy będą mieli możliwość doskonalenia swego warsztatu językowego z angielskiego, od prawdziwych native speakerów. Oprócz tego, ten staż uzupełni ich wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinie architektury krajobrazu i gastronomii. W ramach realizowanego projektu „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy” wszyscy uczestnicy mają zapewnioną podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe oraz organizację czasu wolnego. Niewątpliwie projekt pozytywnie wpłynie na podniesie poziomu kształcenia zawodowego w naszej szkole! Wszystkim uczestnikom życzymy udanego pobytu w Anglii.
Festiwal Piosenki Misyjnej
Autor: K.Wachowska
Nic tak nie rozwesela w te deszczowe dni jak piosenka… A jeśli jeszcze śpiewana jest ku chwale Pana, w podziękowaniu za świat, za bliźniego i nawet za te spadające krople, to od razu jest przyjemniej i cieplej. Takich pięknych i wzruszających piosenek religijnych mogliśmy wysłuchać w ubiegłą sobotę podczas VI Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Misyjnej im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ pod hasłem „Serce bez granic”.
Naszą szkołę reprezentował szkolny zespół Concordia w składzie: Gabriela Ziętek, Elżbieta Ślęzak, Patrycja Tęcza, Weronika Tereszkiewicz (wokalistki), Andżelika Mytych (gitara), Albert Tęcza (gitara) i niezastąpiony Krzysztof Kopeć (klawisze). Wykonali oni zespołową piosenkę „Nasz Bóg”, za którą otrzymali pierwsze wyróżnienie, jak również osobno utwory: „Strumień” i „Wśród tylu dróg”- nagrody dla solistek.
Festiwal adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VIII; klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, w tym również do uczniów ze szkół specjalnych oraz młodzieży działającej w Ruchu Światło – Życie, Akcjach Katolickich, Klubach Inteligencji Katolickiej, Kołach Misyjnych, itp. Impreza odbywała się w tym roku – wyjątkowo, bo przez wzgląd na niepogodę- w MDK w Nowej Dębie, a jej celem była m.in.: promocja wiedzy o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, „Misjonarzu Afryki” w Polsce i na świecie, popularyzacja dzieł misyjnych szczególnie wśród ludzi młodych, integracja i współzawodnictwo różnych środowisk i organizacji, ewangelizacja poprzez śpiew i wspólną zabawę. Zdjęcia
Ogłoszenie o rekrutacji do projektu RPO „Powiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe ”
Autorzy: Z.Bogacz, I.Pogoda
Informujemy, że w roku szkolnym 2017/18 uczniowie klas 1-3 Technikum kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie klasy 1-szej Szkoły Branżowej i 2-giej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach: kucharz i monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mogą wziąć udział w działaniach projektowych w ramach projektu RPO „Powiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”.
Dodatkowych informacji udzielają: p. Zbigniew Bogacz oraz p. Beata Bryk.
Rekrutacja zostanie przeprowadzona do następujących działań projektowych:
- 2 uczniów Technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: j. angielski 30h, staż zawodowy, doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e–learningowej
- 8 uczniów Technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: j. angielski 30h, kurs księgowości 60h , staż zawodowy, doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e-learningowej
- 15 uczniów Technikum kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz ZSZ kształcących się w zawodzie kucharz, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: kurs cukiernika, staż zawodowy, kurs barmański z elementami sommeliera i baristy 40h, doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e-learningowej
7 uczniów ZSZ kształcących się w zawodzie monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych kl. I-II, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: kurs prawa jazdy kat „T” 50h, kurs spawania metodą MAG/TIG, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej w tym 3 uczniów dodatkowo kurs operatora wózka widłowego
- 1 uczeń ZSZ kształcący się w zawodzie monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych kl. I-II, który weźmie udział w następujących formach wsparcia: kurs spawania metodą MAG/TIG, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie – e learningowej
- 7 uczniów Technikum kształcących się w zawodzie architektury krajobrazu, kl. I-III, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: kurs operatora wózka widłowego, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej
Uczennice/uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w projekcie w w/w formach wsparcia składają:
- formularz rekrutacyjny ucznia/uczennicy
- oświadczenie uczestnika projektu o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
- oświadczenie wychowawcy
- ankietę (w biurze projektu - sekretariat szkoły) w terminie do dnia: 30.09.2017 r.
Informujemy jednocześnie, że udział w Projekcie jest bezpłatny, a wypłacone uczestnikom stypendium stażowe będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Aktualności