Autor: Mieczysław Oślizło
Od dnia 18.09.2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji.
Autor: Mieczysław Oślizło
Od dnia 18.09.2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji.
Autorzy: źródło IPN, I.Pogoda
Brygida Bujak, Patrycja Gielarowska, Natalia Matuła i Justyna Witas to laureatki ogólnopolskiego konkursu w kategorii praca multimedialna: „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”. Już po raz czwarty Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Krakowie, Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Poznaniu, a także z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny poświęcony etosowi polskiego ziemiaństwa w ostatnich dwóch stuleciach.
„Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa” – to zarazem motto Konkursu, jak i wiodący temat, z którym zmierzyli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W przedsięwzięcie zaangażowali się także pracownicy OBEN IPN i delegatur IPN w całej Polsce.
Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.
Do 17 marca 2017 odbywały się eliminacje szkolne, które wyłoniły finalistów etapu wojewódzkiego w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Z każdej grupy wiekowej wyłoniono zwycięzców w kategorii prac pisemnych (prace indywidualne) oraz prac multimedialnych (prace zespołowe). 21 kwietnia zakończyły pracę komisje wojewódzkie, wyłaniając finalistów etapu ogólnopolskiego, który został zaplanowany na 2 czerwca.
Po raz pierwszy finał odbył się poza Krakowem. Świetną organizacją i gościnnością wykazali się pracownicy OBEN IPN w Poznaniu oraz członkowie PTZ Oddział w Poznaniu, którzy dzięki współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela zorganizowali sprawnie etap ogólnopolski konkursu. Polegał on na rozmowie uczestników (w sumie 82) z komisjami, które po długich obradach wyłoniły laureatów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło tego samego dnia w siedzibie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, przy placu Wolności 19.
Gości przywitała dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu Anna Gruszecka, przybliżając zgromadzonym historię rodziny Raczyńskich i budynku biblioteki. Kolejno głos zabrali także naczelnik OBEN IPN w Poznaniu dr Agnieszka Łuczak oraz wiceprezes PTZ Oddział w Krakowie dr hab. Marian Wołkowski-Wolski. Oboje podkreślili znaczenie konkursu dla edukacji historycznej i patriotycznej młodego pokolenia.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród książkowych zakończyło tę drugą, ogólnopolską edycję konkursu. Nie zabrakło przy tej okazji oficjalnych podziękowań organizatorów dla nauczycieli – opiekunów uczestników, a także dla gospodarzy. Należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku Konkurs o tematyce dotyczącej dziejów ziemiaństwa będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli w całej Polsce.
http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/konkursy-dla-mlodziezy
Autor: Mieczysław Oślizło
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 jest już zamieszczony na stronie.
Autor: I.Pogoda
4 września 2017 (poniedziałek)
8:15 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Kaplicy Tyszkiewiczów
9:20 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (parking przed głównym wejściem do szkoły)
Autorzy: W.Cesarz, I.Pogoda
Gratulujemy wszystkim przyjętym do klas pierwszych! Cieszymy się, że z bogatej oferty edukacyjnej wybraliście właśnie nas. Prosimy o pobranie z sekretariatu szkoły skierowań na bezpłatne badania lekarskie. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
Jeszcze nie wybrałeś szkoły? Zapraszamy do:
Technikum lub Szkoły Branżowej I stopnia
w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
Szkolny zestaw podręczników 2017/2018
Autorzy: K.Ptaś, K.Wachowska
Drodzy uczniowie! Zapraszamy do przeczytania nowego numeru gazetki szkolnej Wydarzenia. Znajdziecie tam coś ciekawego i lekkiego - jak przystało na wakacje. Otwórzcie witrynę biblioteki szkolnej, następnie zakładkę gazetka szkolna lub kliknijcie tutaj i już macie.
Autorzy: S.Olszówka, I.Pogoda
Szkoła otrzymała informację od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, iż wniosek Aktywni w Europie został zatwierdzony do realizacji z listy Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe i otrzymał dofinansowanie z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Przyznana kwota dofinansowania wynosi 132 966,00 EURO tj. 572 618,08 PLN.
Oznacza to, że do końca 2019 r. kolejne grupy młodzieży będą wyjeżdżały do Wielkiej Brytanii!
Autorzy:A.Tęcza, A.Kiwak
„Takie cuda to robią tylko w Weryni”- powiedziała jedna z Pań odwiedzająca nasze stoisko przygotowane z okazji Footballowej Kolbuszowej. Nie ukrywamy, że słowa te były dla nas wspaniałym komplementem i potwierdzeniem, że to co robimy jako nauczyciele i uczniowie żywienia jest życzliwie i z podziwem przyjmowane przez lokalną społeczność.
W czerwcowy, upalny weekend kolejny raz młodzież naszej szkoły przygotowała catering dla uczestników plenerowej imprezy Footballowa Kolbuszowa. Tym razem przygotowaliśmy nie tylko stoisko z carvingiem i owocowymi przekąskami, ale także warzywa pokrojone w słupki z dipem koperkowym, frytki z rabarbaru z cukrem miętowym i sosem waniliowym, koktajle truskawkowo-bananowe, pomarańczowo-jabłkowe i miętowe oraz lody arbuzowe. Ponadto uczniowie „pod okiem” swoich opiekunek przygotowali wykwintne desery i zdrowe sałatki dla gości.
Nasze stoisko jak zawsze cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, było wręcz oblegane przez przybyłych uczestników imprezy, a to co przygotowaliśmy prawie natychmiast znikało ze stołów. Zdjęcia
Autor: M.Banaś
W czerwcu architekci krajobrazu odbyli wycieczkę do magicznego miejsca, jakim jest ogród z bogatą kolekcją roślin „Rozłogi” pana Andrzeja Wesołowskiego. Na powierzchni 3 hektarów znajduje się ogród w stylu XIX wieku, gdzie kręte ścieżki przesłonięte są zielonymi zasłonami, a mnogość gatunków rodzimych i introdukowanych wprawia w zachwyt swoją barwą, strukturą, pokrojem i zapachem. Niezwykła była to podróż, w której właściciel ogrodu, ogrodnik z wykształcenia i zamiłowania, opowiadał o swoim hobby, zaszczepiał zainteresowanie młodym umysłom, rozwijał wyobraźnię. Uczniowie mieli okazję zobaczyć egzemplarze, których nie znajdziemy już w żadnym innym miejscu, przyjrzeć się zaskakującym odmianom, jak np. dwudziestoletnia lipa sięgająca do kolan, poczuć aromat kwiatów roślin niespotykanych na co dzień, np. kielichowca wonnego, ujrzeć zestawienie barw jak z płótna malarskiego. Zdjęcia
Autor: I.Pogoda
Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych - rok szkolny 2017/2018.
Sprawdź czy spełniasz kryteria!
źródło: www.podkarpackie.edu.pl
Autor: K.Wachowska
O zaletach znajomości języków obcych piszemy i wiemy wiele, ale najbardziej przekonujemy się o tym sami, kiedy podróżujemy, bądź musimy konwersować z obcokrajowcami, bądź w ogóle funkcjonujemy w obecnym świecie przepełnionym cudzoziemszczyzną. Aby uświadomić uczniom konieczność nauki języków obcych organizujemy rokrocznie właśnie taki dzień, w którym młodzież może wykazać się dotychczasową wiedzą w tym zakresie.
W tym roku, podczas Szkolnego Dnia Języków Obcych, uczniowie na samym początku rozwiązywali test za pomocą aplikacji Kahoot nt. Wiedzy o krajach języków nauczanych w szkole, następnie zmierzyli się w konkurencji Tongue Twisters – tzw. łamaniec językowy, który polegał na powtarzaniu skomplikowanych zdań. Poza tym, wyznaczone z każdej klasy osoby, rysowały plakaty związane z wylosowanym krajem – mogła to być: Wielka Brytania, Niemcy lub Francja, a także wzięły udział w konkurencji Jaka to melodia (trzeba było rozszyfrować zagraniczne, popularne piosenki i ich wykonawców). Ostatnia konkurencja polegała na tłumaczeniu zdania z języka polskiego na angielski i odwrotnie.
W klasach pierwszych bezkonkurencyjna okazała się 1ae, spośród drugich: 2ez, a klasy trzecie walczyły zawzięcie i dosłownie 1 punktem wygrała klasa 3 tż. Uczniowie byli zadowoleni i z pewnością nauczyli się nowych rzeczy!
Konkurs zorganizowała p. Anna Stąpor wraz z nauczycielami języków obcych.
Autor: K.Wachowska
Uczniowie klasy trzeciej ZSZ mieli możliwość uczestniczyć w lekcji teatralnej podczas zajęć z języka polskiego, zorganizowanej przez młodszą koleżankę z klasy 1ae Wiktorię Matusik. Poznali oni teatr „od podszewki”, czyli historię jego początków, zasady zachowania się w teatrze, cechy współczesnego, popularnego i dobrego aktora.
Jednak największą frajdą okazały się te warsztaty, podczas których sami przyszli kucharze i monterzy stali się na chwilę aktorami. W przygotowanych scenkach wcielali się w ciekawe postacie i odgrywali wszystko z potrzebnymi emocjami i gestami. Śmiechu dostarczyły także ćwiczenia na zbitki wyrazowe i łamańce językowe. Zdjęcia
Powered by aSc EduPage